طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

امروز : شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸

 • تاریخ انتشار خبر : جمعه ۱۸ آبان, ۱۳۹۷ | ساعت انتشار خبر : ۰۰:۵۹ | تعداد بازدید : 2966 نفر | امتیاز خبر :
 • جلسه مشترک و تخصصی شهردار شهر تاریخی بندرکنگ با فعالين اجتماعی محله ابوذر

  جلسه مشترک و تخصصی شهردار شهر تاریخی بندرکنگ با فعالين اجتماعی محله ابوذر 🔹به گزارش آوای کنگ، جلسه مشترک شهردار بندر تاريخی كنگ با فعالين اجتماعی محله ابوذر با حضور ائمه جمعه و ...

  جلسه مشترک و تخصصی شهردار شهر تاریخی بندرکنگ با فعالين اجتماعی محله ابوذر

  🔹به گزارش آوای کنگ، جلسه مشترک شهردار بندر تاريخی كنگ با فعالين اجتماعی محله ابوذر با حضور ائمه جمعه و جماعت اهل تسنن و تشیع، دكتر شيوا آراسته مشاور بافت تاریخی و محله هدف بازآفرینی شهری پايدار، اعضاء شورای شهر و کارشناسان شهرداری در بیست و نهم آبان ماه در سالن اجتماعات شهرداری این شهر برگزار شد.

  در این جلسه دکتر شیوا آراسته با بیان مفاهیم و تعاریف تخصصی سعی در تبیین چشم انداز محله هدف بازآفرینی شهری پايدار شهر بندرکنگ نمودند.

  أهم مفاهیم تخصصی و مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی در محلات مذکور عبارتند از :

  ◾️بافت ­های ناکارآمد شهری و مسائل و مشکلات مبتلا به آن­ها، طی چند دهه اخیر، به عنوان یکی از جدی ­ترین چالش ­های نظام برنامه­ ریزی و مدیریت شهرهای کشور مطرح می باشد.

  ◾️محدوده‌های نیازمند احیاء، بهسازی و نوسازی واقع در نواحی تاریخی شهرها، پهنه‌های نابسامان میانی شهرها که حاصل ساخت ‌و ‌ساز دهه‌های اخیر هستند، پهنه‌های شهری با پیشینه روستایی که در اثر گسترش بی‌رویه شهرها در عرصه کنونی شهر ادغام شده‌اند و سكونت ‌گاه‌های غیررسمی که در محدوده شهرها قرار دارند، هدف برنامه‌های احیاء، بهسازی و نوسازی شهری می‌باشد که در آنها عمدتاً: درآمد سرانه ساکنان کمتر از میانگین شهر و نرخ بیکاری بالاتر از آن است.

  ◾️واحدهای مسکونی کم‌ دوام و تراکم نفر در واحد مسکونی بالاتر از میانگین شهری است و دچار مشکلات محیط زیستی بسیار می باشند.

  ◾️میزان برخورداری و دسترسی ساکنان به خدمات شهری و وضعیت زيرساخت‌های شهری نامناسب است.

  ◾️بالا بودن ناهنجاری ‌های اجتماعی و زمینه بروز آن نسبت به میانگین شهری مشهود است.

  ◾️هویت تاریخی و فرهنگی مورد بی‌توجهی قرار گرفته، شأن و منزلت اجتماعی در این نواحی کاهش یافته و این مسأله منجر به جایگزینی سایر اقشار گردیده است.

  sss


  ابرچسب :
  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
  آوای کنگ کنگ نیوز

  گالری تصاویر