طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

امروز : یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸

 • تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۱ فروردین, ۱۳۹۸ | ساعت انتشار خبر : ۲۲:۳۱ | تعداد بازدید : 223 نفر | امتیاز خبر :
 • امام جمعه اهل سنت شهر بندرکنگ در خطبه نماز جمعه

  حقوق برترین اشخاصی که در زندگی انسان تاثیر گذار بودند(پدر و مادر) را رعایت کنیم

  #خطبه_نماز_جمعه بیست و چهارم اسفند ماه/تهیه و تنظیم گزارش: عبدالمجيد قاسمی امام جمعه اهل سنت شهر بندرکنگ در خطبه نماز جمعه : حقوق برترین اشخاصی که در زندگی انسان تاثیر گذار بودند(پدر و مادر) ...

  #خطبه_نماز_جمعه بیست و چهارم اسفند ماه/تهیه و تنظیم گزارش: عبدالمجيد قاسمی

  امام جمعه اهل سنت شهر بندرکنگ در خطبه نماز جمعه :

  حقوق برترین اشخاصی که در زندگی انسان تاثیر گذار بودند(پدر و مادر) را رعایت کنیم

  🔹به گزارش آوای کنگ، شیخ رضوانی خطبه نماز جمعه بیست و چهارم اسفند ماه را به مقوله “حقوق پدر و مادر ” اختصاص داد و چنین گفت: خداوند یکی از اوامر لازمه زندگی اجتماعی انسان در رئوس اعمال را ارتباط صحیح با پدر و مادر قرار داده است. خداوند تأکید فراوانی بر این امر دارد و آن را قرین عبادت خویش قرار داده است. توجه ما نسبت به مادر باید بیشتر باشد زیرا ۹ ماه انسان را در شکم حفظ می کند، ضعف های فراوانی برای وی حاصل می شود ولی آن را تحمل می کند، در حین تولد باز هم سختی زیادی را به جان میخرد و تا دوسالگی به فرزندش شیر می دهد. هرچند مسئولیت های پدر و کار های او را نیز نباید فراموش کرد.

  شیخ محمد عقیل رضوانی گفت: خداوند شکرگزاری خود و پدر و مادر را در یک سیاق می آورد و بعد از آن در همین آیه می فرماید: منزلگاه آخری انسان نیز سمت من است یعنی ما باید پاسخگوی آن (رفتار هایی که با پدر و مادر داشتیم) باشیم. 《و بالوالدین احسانا》 احسان یعنی انجام دادن کار شایسته ای که در حد اعلی مناسب با طرف مقابل باشد؛ یعنی خوب انجام دادن کار.

  امام جمعه اهل سنت شهر بندرکنگ با بیان سخنی از حضرت علی ابن ابیطالب رضی الله عنه گفت: فرزندان خود را با توجه به موقعیت زمانی و امکانات روز ادب کنید؛ پدران و مادران باید به گونه ای رفتار کنند که فرزندان بپذیرند. ممکن است که از نظر فرزند والدین کوتاهی کرده باشند اما فرزند نباید به دنبال تلافی آن باشد و برخورد ناشایست داشته باشد.

  خطیب نماز جمعه شهر بندرکنگ در پایان بیان داشت: توجه کردن به فرزند از طرف والدین باید متناسب با جایگاه و شخصیت فرزند باشد؛ لذا توجه پدر و مادر به صورت تمام وقت تا سنینی است که فرزند به عقل نرسیده باشد. یکی از آفت های این گونه رفتار والدین این است که فرزند بعد از ازدواج هنوز سایه پدر و مادر را نیاز بداند و نمی تواند بع تنهایی تصمیم بگیرد؛ کما اینکه بسیاری از جوانانی که از هم جدا می شوند به همین سبب است.(پدر و مادر حق تذکر را دارند ولی نه دخالت) و والدین باید رفتار خود را در این مورد ضابطه مند کنند.

   

   

   

  صص


  ابرچسب :
  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
  آوای کنگ کنگ نیوز

  گالری تصاویر