طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

امروز : جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸

 • تاریخ انتشار خبر : شنبه ۲۶ خرداد, ۱۳۹۷ | ساعت انتشار خبر : ۱۸:۴۴ | تعداد بازدید : 2410 نفر | امتیاز خبر :
 • روز عید روز همه است

  تاریخ خبر:97/3/26      کدخبر:71 امام جمعه بندر کنگ در خطبه نماز عید فطر گفت: امروز روز فرزند است روز خوشحالی بچه ها که با دریافت عیدی از پدر، مادر،همسایگان و دوستان ارتباط ...

  تاریخ خبر:۹۷/۳/۲۶      کدخبر:۷۱

  امام جمعه بندر کنگ در خطبه نماز عید فطر گفت: امروز روز فرزند است روز خوشحالی بچه ها که با دریافت عیدی از پدر، مادر،همسایگان و دوستان ارتباط زیبای بزرگترها با فرزندان را رقم می زنند.
  صبح دیروز نماز باشکوه عید سعید فطر به امامت شیخ محمد عقیل رضوانی امام جمعه اهل سنت بندرکنگ در مسجد جامع غربی این شهر اقامه شد.

  شیخ رضوانی در خطبه‌های نماز عید فطر اظهار داشت: در این روز میمون و فرخنده مانند همه مسلمانان جهان دور هم جمع شده ایم و یکپارچه و یکصدا و تکبیر گویان به مصلی ها و مساجد آمده ایم تا خوشحالی خود را از نعمتی که خداوند در اختیارمان قرار داده است ابراز نموده و اعلام کنیم از فرصت طلایی ماه مبارک رمضان نهایت استفاده نموده ایم و بنده خوبی بوده ایم و خواهیم بود.

   

  وی به تفاوت این روز با روزهای دیگر اشاره نمود و بیان داشت : درواقع سر پنهان در روز عید، طلوع و غروب متفاوت آن است. طلوع در این روز سرشار از موفقیت، بهروزی و امید است و غروبش خوشحالی بندگان از رفتار، کردار و اعمالی است که درطول روز داشته اند. اگر کسی این روز را به لهو و لعب و گناه بگذراند دیگر از آن سرور برخوردار نخواهد بود.

  امام جمعه اهل سنت بندرکنگ در ادامه گفت: این روز روز همه است. اگر در تقویمی که پیش روی داریم یک روز به روز پدر اختصاص دارد و در ماه های دیگر روز مادر و دانش آموز، اما امروز روز همه است. قرار است فرزند در مقام فرزندی با دست بوسی و ادای احترام، آن ارادت پنهان خود که نتوانسته در روزهای دیگر به درستی ابراز نماید را نمایان سازد. ” وَقَضَىٰ رَبُّكَ أَلَّا تَعْبُدُوا إِلَّا إِيَّاهُ وَبِالْوَالِدَيْنِ إِحْسَانًا” “خدای تو حکم فرموده که جز او را نپرستید و درباره پدر و مادر نیکویی کنید”. خداوند حق پدر و مادر را در کنار دستور به بندگی خود قرار داده است.

  او در توصیف این روز گفت : آیا اینگونه نیست که هرکدام از ما از درب مسجد که خارج می شویم ابتدا سراغ پدر و مادر خود می رویم و دست و پیشانی آنان را می بوسیم و از آنان درخواست حلالیت می نماییم ؟ این چنین نیست که بعد از پدر و مادر سلسله وار صله رحم به جا می آوریم؟ پس امروز روز پدر و مادر و روز خویشاندان است. رسول الله (ص) چه زیبا درمورد صله رحم می فرمایند : ” من أحب أن یبسط له فی رزقه و ینسأ له فی أثره فلیصل رحمه” کسی که میخواهد رزقش گشاده شود و عمرش با برکت و طولانی شود خویشاوندان دور و نزدیک خود را بشناسد. بعد از خویشاوندان به سراغ دوستان، بزرگان و معتمدین شهر و مسئولین می رویم؟ چون امروز روز دوست و محبت هست. روز بخشش و نادیده گرفتن تقصیرات و قصور یکدیگر هست. ” فَمَنْ عَفَا وَأَصْلَحَ فَأَجْرُهُ عَلَى اللَّهِ ۚ إِنَّهُ لَا يُحِبُّ الظَّالِمِينَ” . “کسی که بخشید و اصلاح کرد پاداشش نزد خداست، خداوند ستمکاران را دوست ندارد”. کسی که نتواند عفو و بخشش را سرلوحه قرار دهد، درواقع به خود و جامعه ظلم می کند.

  شیخ رضوانی تصریح کرد: امروز روز فرزند است روز خوشحالی بچه ها که با دریافت عیدی از پدر، مادر،همسایگان و دوستان ارتباط زیبای بزرگترها با فرزندان را رقم می زنند. ارتباط بین بزرگترها و کوچکترها باید حفظ شود و این مسئولیت برعهده بزرگترها ست که شروع کنند و مفهوم آن این نیست که کوچکترها نادیده بگیرند.

  او درمورد مسئولیت بزرگترها نسبت به کوچکترها گفت : بسیاری از بحران های اجتماعی که بوجود می آید نتیجه غفلت ما بزرگترهاست. رسول الله (ص) در اینمورد می فرمایند: ” ليس منا من لم يرحم صغيرنا ، ويعرف حق كبيرنا ” در این حدیث پیامبر ابتدا اشاره دارند به کوچکترها؛ از ما نیست کسی که به کوچکتر رحم نکند یعنی مسئولیتش را نسبت به کوچکترها ادا نکند. زمانی فرزند برای ما فرزند می شود که توجه ما به روحیات ظریف آنان معطوف شود و باید دانست بحرانی ترین وضعیت، عدم توجه به جایگاه و شرف بزرگترهاست.

  امام جمعه اهل سنت بندرکنگ در پایان توفیقات رهبر معظم انقلاب اسلامی را از خداوند خواستار شد و از خدمات دولت و نمایندگان آن در شهرستان و شهر، فرماندار، شهردار و پرسنل زحمتکش شهرداری، نیروی انتظامی و اعضای شورای اسلامی شهر و فعالین اجتماعی تقدیر و تشکر نمود.

  روز عید روز همه است.

  روز عید روز همه است.

  روز عید روز همه است.

  روز عید روز همه است.

  روز عید روز همه است.

  روز عید روز همه است.

  روز عید روز همه است.

  روز عید روز همه است.

  روز عید روز همه است.

  روز عید روز همه است.


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
  آوای کنگ کنگ نیوز

  گالری تصاویر