طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

امروز : جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸

 • تاریخ انتشار خبر : جمعه ۱۸ آبان, ۱۳۹۷ | ساعت انتشار خبر : ۰۱:۱۵ | تعداد بازدید : 294 نفر | امتیاز خبر :
 • مصاحبه اختصاصی پایگاه خبری آوای کنگ با بانویی سخت کوش و دلسوز شهر بندرکنگ که لحظات زیادی از سال های خدمتش را دراتاق عمل بیمارستان شهداء شهرستان بندرلنگه گذرانده است.

  تاریخ خبر:96/8/2 کدخبر:111 🏥 💉 به بهانه روز اتاق عمل مصاحبه اختصاصی پایگاه خبری آوای کنگ با بانویی سخت کوش و دلسوز شهر بندرکنگ که لحظات زیادی از سال های خدمتش را دراتاق عمل ...

  تاریخ خبر:۹۶/۸/۲ کدخبر:۱۱۱
  🏥 💉 به بهانه روز اتاق عمل

  مصاحبه اختصاصی پایگاه خبری آوای کنگ با بانویی سخت کوش و دلسوز شهر بندرکنگ که لحظات زیادی از سال های خدمتش را دراتاق عمل بیمارستان شهداء شهرستان بندرلنگه گذرانده است.

  🔻ممنون می شویم چنانچه خودتان را برای مخاطبین آوای کنگ معرفی بفرمایید.

  🔺اجازه میخواهم ابتدا عرض سلام داشته باشم خدمت تک تک همشهریانم و همچنین مخاطبین شما.
  خيرالنساء زربخش هستم ليسانس پرستاری از دانشگاه ازاد اسلامی بندر عباس. سال ١٣٨٨ به دليل كمبود نيروی بيهوشی به عنوان نرس ريكاوری وارد اتاق عمل شدم. كه البته در روزهايی كه مشكل نيرو شديدتر ميشد گاهی به عنوان نيروی كمكی تكنسين های بيهوشی و گاهی تكنسين های اتاق عمل همكاری مي كردم كه اين خود تجربه خوبی براي من ميشد.

  🔻از اولین تجربه حضورتان در اتاق عمل برایمان بگویید.

  🔺اولين تجربه حضور من شايد پراسترس ترين روزهای زندگيم بود.کار کردن در بخشی كه سختی كار و حساسيت بالايی در آن به چشم می خورد و حضور يك پرستار در این بخش که هم كار درمان باید انجام دهد و هم مانند يك روانشناس نسبت به بیمار احساس مسئولیت کند که با خوشرويی و محبت،ترس از ورود به اتاق عمل را تا لحظه هدايت او بر تخت از او دور كند.

  بيمار ارام مي گيرد،حالا چشم تو به مانيتوريست كه علايم حيات بيمار را لحظه به لحظه گزارش ميدهد باید باشد. شمارش نفس ها،تنظيم فشار،نبض،تسكين درد بيمار.
  در واقع اينجا جان بيمار در دست پزشك و پرستار است و تكنسين های اتاق عمل كه پا به پای جراح، آماده و حاذق بر بالين بيمار، او را در اين امر خطير همراهی كرده و لطف خداست كه تيم را ياری ميكند.واينها خالق لحظات تلخ و شيرين يك پرستار می شود.

  🔻بهترین و بدترین خاطرات تان در اتاق عمل چیست؟

  زيباترين لحظات زماني است كه با همكاری جمعی عامل دردی از بيمار برداشته می شود،زمانی كه شكستگی ترميم می یابد و دردی تسكين. زمانی كه نوزادی پا به عرصه ی حيات می گذارد و پرستار او را بغل كرده و برسينه ی مادر می نهد تا شاهد اولين بوسه و رابطه ی عشق بين مادر و فرزند گردد. بهترين خاطره ی من هم مربوط به زمانی است كه كودك بی جان حاصل از سزارين كه هيچ اميدی به زنده ماندنش نبود با تلاش تيمی و توكل بر خدا احيا شد وصدای ناله ی كودك و اشك شوقی كه در چشمان همه برق ميزد و انرژی مضاعفی كه محسوس بود، اين شايد زيباترين خاطره براى تك تك همكاران بود.
  وبالطبع بدترين و تلخ ترين خاطره ها مربوط به زمانی است كه نوزادی به احياء پاسخ نمی داد وهنوز پا به حيات نگذاشته، كفن پوشان خارج ميشد.

  🔻نظرتان در مورد کار کردن در اتاق عمل چیست؟

  🔺من كلا كار كردن در هر جايی كه بتوانم به همنوعانم كمكی كرده باشم را دوست دارم،البته كار در اتاق عمل عشق خاصی می خواهد،اتاق عمل يعنی شبانه روز در خدمت مردم بودن.

  در اينجا لازم می بینم از تمام همكارانم كه خالصانه و عاشقانه شبانه روز زحمت مي كشند تشكر كنم و دست تك تك انها را می بوسم.

  و در پايان از شما كه به این روز توجه داشتید و برای انجام این مصاحبه زحمت كشيديد نیز متشکرم.


  ابرچسب :
  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
  آوای کنگ کنگ نیوز

  گالری تصاویر