طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

امروز : شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸

 • تاریخ انتشار خبر : جمعه ۱۴ مهر, ۱۳۹۶ | ساعت انتشار خبر : ۲۲:۱۴ | تعداد بازدید : 1679 نفر | امتیاز خبر :
 • نشست مسئولین مدیریت برق شهرستان بندرلنگه با جمعی از مردم بندرکنگ

  تاریخ خبر:96/7/14     کدخبر:24 به گزارش آوای کنگ در تاریخ چهاردهم مهرماه بعد ازنماز جمعه،مهندس حاتمی رییس اداره برق شهرستان بندرلنگه درمسجدجامع سلطان العلماء(محله کوش) شهرتاریخی بندرکنگ به دعوت شورای اسلامی شهر در ...

  تاریخ خبر:۹۶/۷/۱۴     کدخبر:۲۴

  به گزارش آوای کنگ در تاریخ چهاردهم مهرماه بعد ازنماز جمعه،مهندس حاتمی رییس اداره برق شهرستان بندرلنگه درمسجدجامع سلطان العلماء(محله کوش) شهرتاریخی بندرکنگ به دعوت شورای اسلامی شهر در جمع مردم حضور یافت.

  این جلسه با تبریک ریاست شورای شهر بندرکنگ به مناسبت هفته نیروی انتظامی به کلیه غیور مردان نیروی انتظامی کشور و شهرستان بندرلنگه آغاز شد.او همچنین به مردم بندرکنگ و شهردار این شهر جهت انتخاب به عنوان شهردار برتر کشوری و استانی در حوزه گردشگری تبریک گفت.

  عبدالحميد ملک پور در ادامه،ضمن تشکر از حضور مهندس حاتمی بعنوان مدیری پاسخگو در جمع مردم، به اختصار اهمیت برق در زندگی شهروندان و عدم امکان ذخیره آن در مقایسه با آب که می شود در مخزنی ذخیره نمود اشاره کرد. همچنین مطالبات مردم را در شفاف سازی دلیل افزایش مبالغ قبوض صادر شده و نیز درخواست آنان در زمینه اصلاح شبکه های فرسوده عنوان نمود.

  مهندس حاتمی در شروع صحبت های خود از شهردار شهر و اعضاء شورای اسلامی شهر بندرکنگ به واسطه همکاری هایی که با اداره برق داشتند و نیز زمینه چنین نشستی را فراهم آورده اند،تشکر نمود.

  صحبت های ایشان دردو مقوله مراحل اخذ انشعاب برق و هزینه های مصرفی قبوض برق به اختصار چنین می توان بیان داشت :

  ⚡️شهرستان بندرلنگه دارای ۳۷ هزار اشتراک برق می باشد.
  ⚡️امسال بیشترین پیک بار (مصرف) در اواسط تیرماه به شبکه ها تحمیل شده است.
  ⚡️شهر بندرکنگ دارای ۷۵۰۰ اشتراک برق بوده که این میزان،یک پنجم کل اشتراک شهرستان می باشد.
  ⚡️خطوط مورد استفاده از پست ۲۳۰ کنگ د و یک مقداری از پست بندرلنگه منشعب می شود.
  ⚡️بطور متوسط در سال ۱۵۰۰ اشتراک به مشترکین اضافه می شود که به نسبت،رشد ۴ درصدی در مصرف به دنبال خواهد داشت.

  ?مراحل أخذ انشعاب برق( تقاضای برق) :
  مرحله اول : یکسری مستندات شامل مدارک شناسایی و پروانه معتبر ساختمانی( استعلام گواهی عدم خلاف و دریافت پاسخ استعلام برای ساختمان هایی که قدمت دارند از شهرداری شهر درمواردی که پروانه معتبر موجود نباشد )
  مرحله دوم :خرید انشعاب که روال آن بر اساس متراژ زیربنای آن است.بطوریکه برای ملکی با زیر بناء ۷۰ متر،برق تک فاز به آن تعلق می گیرد و برای زیر بناء بالاتر از ۷۰ متر برق سه فاز.
  برای ملک تجاری ۲۰ متر مربع زیر بناء انشعاب تک فاز ۲۵ آمپر و بالاتر از آن ۳ فاز ۲۵ آمپر.
  مرحله سوم : پرداخت هزینه انشعاب که انشعاب ۲۵ آمپر خانگی شهری یک میلیون و هفتصد هزار تومان و سه فاز دو میلیون و هشتصد هزار تومان می باشد.
  انشعاب تک فاز تجاری یک میلیون و پانصد هزار تومان و سه فاز تجاری چهارمیلیون و پانصد هزار تومان .

  قیمت تمام شده ای که بابت یک انشعاب برق برای شرکت توانیر که شامل احداث شبکه و نصب وسایل اندازه گیری می باشد، بیشتر از مبالغ فوق الذكر می باشد.

  مرحله چهارم: نصب وسایل اندازه گیری مصرف.
  بخاطر عدم حفاظت وسایل برقی از لحاظ ایمنی و از آنجاییکه کاربران،اطلاعات کافی در این زمینه ندارند متاسفانه شاهد برق گرفتگی هایی می باشیم.
  سیستم ارت( earth ) که در کشورهای پیشرفته کاربرد زیادی داشته و به آن مقید هستند، متاسفانه در کشور ما مغفول مانده است بطوریکه با وجود شاخه سوم در هر سه شاخه در وسایل برقی، اقدام به عدم بکارگیری آن نموده و اهمیت این شاخه سوم در راستای کمک به ایمنی است را نادیده می گیرند.
  وسیله کوچکی کنار فیوز برق قرار می گیرد که کلید محافظ جان است و بسیار ضروری می باشد تا جاییکه به محض ایجاد کوچکترین اتصالی در شبکه و یا تماس بین برق با شخص،برق قطع می شود.

   

  ?هزینه های مصرفی:
  برق توسط وسایل اندازه گیری در همان محل،مشخص و یادداشت می شود و در نهایت توسط سیستم محاسبه می گردد.
  نحوه محاسبه هزینه ها:
  کل استان های کشور تقسیم بندی شده است و استان های خوزستان،بوشهر و هرمزگان در دسته یک مناطق گرمسیری قرار گرفته اند.در این دسته ۹ ماه از سال یعنی از اول فروردین تا پایان آذرماه نرخ مصرف برق ۲۰ تا ۲۲ تومان محاسبه می گردد. نکته مهم این است که یک سقفی برای این مصرف درنظر گرفته شده است. چنانچه مشترکی بیشتر از سقف ۳۰۰۰ کیلو وات در یک ماه مصرف کند مبلغ برق به نرخ عادی تغییر می یابد و نرخ این مصرف به ازاء هر کیلو وات ۶۰ تا ۷۰ هزار تومان در یک ماه می باشد.
  بطور کلی می توان گفت جنانچه در مصرف برق مدیریت شود،هزینه مصرفی هر خانوار بطور متوسط روزانه ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ تومان در روز است که در مقایسه با سایر هزینه های مصرفی خانواده از جمله خرید مایحتاج روزانه عدد زیادی نیست.
  چنانچه در منزلی ۲ کولر پنجره ای نصب باشد با مصرف معمولی که حتی بطور ۲۴ ساعته روشن باشد، درطول یک ماه چیزی حدود ۲۸۰۰۰ وات مصرف می نماید.
  هم اکنون ماه های گرم سال را پشت سر می گذاریم و ماه های سرد سال پیش روی داریم.باید دقت شود که عدد ۲۰ تا ۲۲ تومان که مخصوص استان های خاص و در زمان خاص تابستان است به ۸۰ هزار تومان تغییر می یابد .
  پس بهتر آن است که در مصرف بخاری برقی و آبگرمکن مدیریت لازم اعمال شود.
  خواهشمند است در پرداخت به موقع قبض برق همکاری لازم انجام شود،البته قبوضی که مشکل دارند به اعتراض مشترکین رسیدگی می شود.
  واقعیت امر اینست که در ۶ ماهه سال جاری حدودا ۱۳ میلیارد بدهی داریم که متأسفانه بطور مرتب با از استان مکاتبه می شود که اقدام به وصول این مبالغ قبوض شود تا بتوانند برای اداره برق شهرستان بندرلنگه بودجه لازم را درنظر بگیرند و اقدام به بازسازی و اصلاح شبکه های فرسوده شود.

  در ادامه جلسه،سوالات شهروندان از حاتمی رییس اداره برق مطرح شد که در پستی جداگانه منتشر می شود.

   

   

   

  نشست مسئولین مدیریت برق شهرستان بندرلنگه با جمعی از مردم بندرکنگ
  نشست مسئولین مدیریت برق شهرستان بندرلنگه با جمعی از مردم بندرکنگ
  نشست مسئولین مدیریت برق شهرستان بندرلنگه با جمعی از مردم بندرکنگ
  نشست مسئولین مدیریت برق شهرستان بندرلنگه با جمعی از مردم بندرکنگ
  نشست مسئولین مدیریت برق شهرستان بندرلنگه با جمعی از مردم بندرکنگ
  نشست مسئولین مدیریت برق شهرستان بندرلنگه با جمعی از مردم بندرکنگ


  ابرچسب :
  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
  آوای کنگ کنگ نیوز

  گالری تصاویر